Home INFO Сите венчаници на младата Богдана Родиќ (фото)

Сите венчаници на младата Богдана Родиќ (фото)

реклама:G Natural

Како бомба одекна веста дека Богдана Родиќ, снаата на фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ ќе го изговори суднобосното ДА облечена во венчаницата која пред 24 години ја носела Цеца на свадбата со Аркан.

Тоа и се случи, па младата Богдана вчера ја носеше венчаницата на Цеца за време на црквената церемонија.

На веселбата во хотелот Хајат, Богдана промени уште две венчаници.

Втората, елегантна, во принцеза стил, а третата венчаница со видно изразено деколте.

Фотографиите ги објави Наташа Родиќ, сестрата на невестата.

Во сите три варијанти, најновата членка на семејството Ражњатовиќ изгледаше беспрекорно!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------