Home INFO Какво време не очекува неделава?

Какво време не очекува неделава?

фото: pixabay.com
реклама:G Natural

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Локално, според прогнозата на синоптичарите, ќе наврнат и над 15 литри на метар квадратен. На планините на северозапад ќе врне снег.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната од 10 до 17 степени.

Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Во вторник се уште ќе има врнежи од дожд, понекаде проследени и со грмежи, но ќе бидат полокализирани.

Преодна стабилизација со пораст на дневната температура се очекува кон средината на неделата, а веќе кон крајот на работната недела се најавуваат нови врнежи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------