Home INFO Каролина позитивна на корона, го откажа концертот во Охрид

Каролина позитивна на корона, го откажа концертот во Охрид

реклама:Лето во Банско

Каролина Гочева која требаше да одржи концерт утре во Охрид сепак го одложи.

Како што сподели таа со фановите на социјалните мрежи причината е нејзината здравствена состојба.

“Многу се радував на нашата средба во Охрид и многу сакав да ја повториме онаа магична вечер од Скопје, но… од синоќа не се чувствувам добро, денес се тестирав и имам корона. За жал, мораме да го откажеме концертот планиран за четврток во Охрид. Се гледаме во следна прилика, а на Охрид ќе му се оддолжам со концерт наесен” напиша Каролина.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------