Home INFO Ќе бидеш добро: Српската естрада се моли за Деа Ѓурѓевиќ

Ќе бидеш добро: Српската естрада се моли за Деа Ѓурѓевиќ

реклама:G Natural

Водителката на српската ТВ Пинк, Деа Ѓурѓевиќ утрово доживеала страотна сообраќајна несреќа.

Деа имала полесен судар со друг автомобил, но во моментот кога излегла од автомобилот за да се договори со другиот возач што да прават, на неа налетал автобус кој и ја откинал раката.

Водителката во моментов е во операциона сала и докторите се обидуваат да ја спасат нејзината рака.

Српска јавност е потресена од настанот, а нејзините колеги и соработници преку социјалните мрежи и посакуваат успешно опоравување.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------