Home INFO Кејт Мидлтон тргна по стапките на Меган Маркл

Кејт Мидлтон тргна по стапките на Меган Маркл

реклама:Велигден со Стаф

Кејт Мидлтон, позната како Војвотката од Кембриџ, ја отпуштила својата долгогодишната соработничка Софи Агну, јавуваат британските медиуми.

Софи цели седум години работела за Кејткако координатор на личните асистенти и главна асистентка на војвотката од Кембриџ, а оваа одлука ги изненадила сите во дворот и нејзините најблиски.

„Сите се малку шокирани, бидејќи тоа не било неочекувано. Изгледа како екстремно кратење на трошоци“ – изјавил извор за Daily Mail.

Софи ја придружувала Кејтвна сите службени патувања и немало било каква најава дека оваа деловна соработка ќе заврши.

Сите ги изненади оваа одлука на Кејт, бидејќи досега Меган Маркл беше позната по лошите односи со вработените.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------