Home INFO Ја воодушевија публиката: Слушнете ја одличната „Јовка Кумановка“ од Некст Тајм

Ја воодушевија публиката: Слушнете ја одличната „Јовка Кумановка“ од Некст Тајм

реклама:Велигден со Стаф

По повод 500 години од постоењето на Куманово, дуото Некст Тајм ја преработи македонската песна „Јовка Кумановка“. Преработката доби и свој видео запис, а официјално беше претставена на Денот на македонското востание, 11-ти октомври.

Режисер на спотот е Огнен Шапковски, а аранжманот е на Никола Мицевски.

Познатото дуо веќе имаа преработено неколку македонски песни, меѓу кои „Нешто ќе те питам бабо“, „Ја излези Ѓурѓо“ и „Слушам кај шумат шумите“.

Сите наидоа на воодушевување кај македонската јавност!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------