Home INFO Колку километри можете да возите со гориво на резерва

Колку километри можете да возите со гориво на резерва

реклама:G Natural

Постојат два вида на возачи. Оние кои уредно ги полнат резервоарите на своите автомобили, штом ги испразнат повеќе од половината и оние кои речиси секогаш возат на резерва.

Доколку се наоѓате во оние кои речиси секојпат возат на резерва, веројатно ќе ве интересира уште колку километри вашиот автомобил може да се движи откако ќе се запали сијаличката за предупредување.

Веб страницата „Tank on Empty“ точно знае кога ќе останете без гориво бидејќи има список на различни марки на автомобилите и нивната потрошувачка.

Овој несекојдневен сервис веќе со години ги собира податоците од возачите. Во просек, повеќето автомобили на резерва може да патуваат околу 60 километри.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------