Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Короната не е имуна на Цеца, секое тестирање различни резултати

Короната не е имуна на Цеца, секое тестирање различни резултати

реклама:G Natural

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ во понеделникот повторно направила тест за корона вирусот кој што овој пат покажал дека е негативна.

Веднаш по прославата на мекиците за својот внук каде што имало и заразени гости Цеца веднаш направила серолошки тест од венска крв кој бил негативен, но потоа ПЦР тестот со земени примероци од нос и грло покажале дека таа е позитивна на вирусот и беше во домашен карантин.

Таа во моментов е во својот дом заедно со својот син Вељко чии рерултати беа позитивни, но дали ќе направат повторно тестирања кои ќе покажат дека ја победиле болеста или сепак ќе почекаат пред да прослават ќе почекаме што ќе одлучи пејачката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------