Home INFO Криза во групата „Молика“?! Сопругот на Анета осуден на 2,5 години затвор

Криза во групата „Молика“?! Сопругот на Анета осуден на 2,5 години затвор

реклама:G Natural

Во вчерашната пресуда за случајот „Траекторија“ на 2,5 години затвор е осуден и сопругот на Анета Мицевски вокалот од групата „Молика“.

Имено Џими Мицевски се терети за злоупотреба на службената положба и проневера на 360 000 евра заедно со поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талески.

Она што останува под знак прашаник дали групата ќе продолжи со нивните настапи и турнеи без својот член кои што веќе се закажани за следната година или ќе направат пауза.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------