Home INFO Леонардо Ди Каприо ја исмеа Лејди Гага, а таа му сервираше ладна...

Леонардо Ди Каприо ја исмеа Лејди Гага, а таа му сервираше ладна освета

реклама:Велигден со Стаф

По обидот да ја иссмее американската поп ѕвезда Лејди Гага, таа му возврати на актерот Леонардо Ди Каприо на начин кој што баш ќе го здоболи.

Имено пред неколку години кога пејачката освои Златен глобус за улогата на Контеса во серијата „Американска хорор проказна, Леонардо отворено нагодувал за време на моментот кога таа поминувала накај сцената да си ја земе наградата, и таа снимка ја виде целиот свет.

Многумина го сметаа за непримерен овој гест на 46 годишниот актер кој со години беше препознатлив по тоа што не добил ниту еден Оскар и покрај долгата и импозантна кариера. Тоа да се потсетиме се промени 2016 кога Ди Каприо конечно го однесе дома трофејот од Американската академија на науки и уметност.

Од друга страна Лејди Гага која зад себе има само една филмска улога, важи за годинешен најголем фаворит за Оскар и тоа поради филмот „Ѕвездата е родена“, што на нејзините обожаватели ќе им послужи како најголем аргумент против Леонардо, кој како што тие истакнуваат овој успех на младата пејачка и те како ќе го здрма.

Како Гага се пронајде во улогата видете во продолжение.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------