Home INFO Скандал: Јелена Карлеуша распали по селекторот и српските фудбалери! Еве зошто

Скандал: Јелена Карлеуша распали по селекторот и српските фудбалери! Еве зошто

реклама:Велигден со Стаф

Нов скандал предизвика контроверзната Јелена Карлеуша по објавувањето на листата на фудбалерите кои ќе се дел од српската фудбалска репрезентација, а на која не се нашол нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ.

Пејачката жестоко го навреди селекторот но и фудбалерите за кои неведе дека не “му се ни до колена” на нејзиниот Душко.

Дали е во ред по втор пат во составот на репрезентација да не се повика најдобриот и најплатен српски дефанзивец? Колку и да ми се лути Душко, нема да молчам. Срамота. Ниту еден не му е до колена. Толку, поздрав! -напиша Јелена на Твитер.

Од фудбалскиот совет на Србија не сакале да го коментираат твитот на Карлеуша.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------