Home INFO Лепа Брена оваа тајна ја чувала 40 години. Еден маж од бендот...

Лепа Брена оваа тајна ја чувала 40 години. Еден маж од бендот се пјавил само на првиот албум и никогаш повеќе

реклама:G Natural

Лепа Брена својот прв албум со својот бенд „Слатки грех“ својот прв албум го снимила во 1882 година.

Таа од неодамна откри една мистерија за еден маж со бркови кој се појавува само во првиот омот од албумот и потоа во следните го нема.

-„Тоа е Џоле нашиот прв басист, потоа го замени Бора и со него продолживме да работиме. Тогаш имавме по два концерти во ден а тој не можеше да го издржи тоа темпо па се откажа„ – рекла Брена.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------