Home INFO Летна сината птичка: Твитер има ново лого!

Летна сината птичка: Твитер има ново лого!

реклама:Лето во Банско

Корисниците на Твитер денес наместо сината птица, традиционалното лого на оваа социјална мрежа, наидоа на куче, и тоа популарниот „Doge“ од интернет мемињата.

Овој симбол се користеше и за криптовалутата „Dogecoin“, која извршниот директор Елон Маск еднаш ја промовираше.

Веднаш по појавувањето на „Doge“ на твитер, вредноста на оваа криптовалута вртоглаво нарасна.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------