Home INFO Меган Маркл и Хари веќе ангажирале дадилка!? Еве за кого станува збор!

Меган Маркл и Хари веќе ангажирале дадилка!? Еве за кого станува збор!

реклама:G Natural

До доаѓањето на првото дете на славниот кралски пар има уште неколку месеци, но сопружниците веќе почнуваат да се подготвуваат.

Според извори блиски на кралското семејство, Меган и Хари веќе ги добиле првите совети за родителство и веќе почнуваат да ги спроведуваат.

Парот е доста близок со холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал а од нив добиле доста корисни совети.

Клуни им препорачал и добра дадилка која би им помогнала во грижата за детето.

Станува збор за Кони Симсон, која е позната по тоа што се грижела за многу дечиња на познати родтители, меѓу кои и близнаците Ела и Александар Клуни и синот на Џастин Тимберлејк.

Се шушка дека кралското семејство веќе ја ангажирало Кони.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------