Home INFO Автомобилот со кој Дарко Лазиќ имаше сообраќајна незгода изгледа морничаво (ВИДЕО)

Автомобилот со кој Дарко Лазиќ имаше сообраќајна незгода изгледа морничаво (ВИДЕО)

фото: Инстаграм
реклама:Велигден со Стаф

Автомобилот со кој управуваше Дарко Лазиќ, кога вчера доживеа страшна сообраќајна несреќа е во потполност уништен.

Кога ќе го погледнете неговото БМВ, ќе сфатите дека е чудо како пејачот извлекол жива глава.

Автомобилот по несреќата се превртел на кров кој потполно е искршен од јачината на ударот.

Да потсетиме, вчера пејачот доживеа страотна сообраќајна несреќа во која се задоби со тешки телесни повреди.
Дарко Лазиќ е во критична состојба и лекарите сеуште се борат за неговиот живот.

Како што пренесуваат српските медиуми, Лазиќ е во кома и приклучен на апарати за дишење.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------