Home INFO Меган Маркл не е на врвот: Ова е најомилениот член од кралското...

Меган Маркл не е на врвот: Ова е најомилениот член од кралското семејство

реклама:G Natural

Кралското семејство е симбол на Велика Британија е и едно од најомилените и најпознати семејства во светот.

Неодамна англичаните направија анкета за тоа кој член од оваа фамилија е најомилен во јавноста.

Резултатите покажале дека шармантниот принц Хари е најомилен . Дури 77 проценти од испитаниците го избрале него.

На второто место е кралицата Елизабета, а трет е принцот Вилијам.

Испитаниците го опишале Хари како личност на која и се воодушевуваат, симпатичен, искрен и забавен.

Кејт Мидлтон го завземала Кејт Мидлтон, а Меган Маркл е на шестата позиција на листата на најполуларни членови на кралското семејство.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------