Home INFO Меки како памук: Супер брзи пица мафини

Меки како памук: Супер брзи пица мафини

реклама:Велигден со Стаф

Состојки:

1 јајце

1 шоља (250 мл) јогурт (или кисело млеко)

1/2 шоља масло

2 шољи брашно

1 пециво

сирење, кашкавал, шунка

1 лажичка оригано

1 лажица кечап

Подготовка:

Се мати јајцето, па се додаваат течните состојки. Потоа се додааат брашното и пецивото. На крај додаваме сирење, кашкавал, шунка, кечап и оригано.

Смесата ја ставаме во предходно намастени калапи за мафини, наросуваме со сусам и печеме 15 тина минути.

Добар апетит!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------