Home INFO Меланија Трамп повторно главна тема во медиумите (ФОТО)

Меланија Трамп повторно главна тема во медиумите (ФОТО)

реклама:G Natural

Меланија Трамп, првата дама на САД, беше почестенa со дрвена статуа.

Статуата, во природна големина била поставена во природна големина во близина на градот Севница, Словенија каде што пораснала Меланија.

Локалните жители не се задоволни од ова уметничко дело. Според нив, статуата воопшто не наликува на нивната Меланија и претставува вистински срам.

Уметничкот дело било осмислено од американскиот уметник Бред Дауни кој пак го ангажирал локалниот уметник Алес Зупевц, за да ја изработи од дрво и постави покрај реката Сава.

Статуата воопшто не изгледа како првата дама, тврдат оние кои ја виделе но, барем здолништето во светло сина боја е во вистинска боја како и онаа во која Меланија се појави при претседателската инаугурација на нејзиниот сопруг, Доналд Трамп.

Цртите на лицето изгледаат како да биле нацртани од дете, изразот на лицето е намрштен, а облиците на телото се недефинирани. Статуата „мавта” со левата рака.

Локалните жители, иако се горди на неа воопшто не се задоволни со сличноста на статуата со Меланија Трамп.

„Воопшто не изгледа како Меланија. Личи на Штрумфета. Тоа е срамота “, коментирал еден од жителите кои се собраа на откривањето на статуата.

View this post on Instagram

#ENLAPALESTRARD Crean estatua en honor a #melaniatrump 🙄🙄🙄🙄🙄 ay no sé nada 🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐ya está bueno de internet.🤸🏻‍♂️🤸🏻‍♂️🤸🏻‍♂️🤸🏻‍♂️🤸🏻‍♂️🤸🏻‍♂️🤸🏻‍♂️🤸🏻‍♂️🤸🏻‍♂️ . . . Recuerda darle 💖💖 y seguir la página si te gusta el contenido. . . . #chismefaranduleros #farandulainternacional #fuullfarandulanacional #faranduleando #memesgraciosos😂 #videosdivertidos #chisme🙊 #chismesfaranduleros #fuullfarandula #virales #distritonacional #meme #republicadominicana🇩🇴 #videosvirales #memesgraciosos #chist #luminariasfarándula #farandules #farandulerosrdnoticias #masvipsd #fuullfarandulanacional #elmundodelosfamosostv #loss #losdueñosdelcirco #etoeunpatio #LuminariasTV

A post shared by Enlapalestrard (@enlapalestrard) on

View this post on Instagram

#melaniatrump

A post shared by Sunil Hatwal (@sun_hwr143) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------