Home INFO Ми држеа нож на вратот додека ме силуваа: Потресна приказна од младоста...

Ми држеа нож на вратот додека ме силуваа: Потресна приказна од младоста на Мадона

реклама:Лето во Банско

Поп пејачката Мадона поради влошено здравје ја откажа најавената светска турнеја.

Секогаш контроверзна, пејачката успева со децении да го задржи епитетот поп кралица.

Но, нејзините почетоци воопшто не биле лесни.

Во една прилика, пејачката за американските медиуми раскажала потресна приказна од почетокот на кариерата, односно за своето доаѓање во Њујорк.

„Кога пристагнав во Њујорк бев тинејџерка. Беше страшно, во тие први години ми се закануваа со пиштол, ме силуваа на покривот на зградата додека ми држеа нож на вратот. Имав толку грабежи во својот стан така што едноставно престанав да заклучувам“, рекла Мадона.

Мадона истакнала дека во тој период и било премногу тешко.

Останала без пријателите кои умреле од сида, дрога и куршуми, а кога станалаа славна злобните луѓе ја нарекувале со погрдни имиња.

Мадона, сепак, продолжила со кариерата и покрај сексистичките напади на кои била изложена.

 

View this post on Instagram

 

Madame ❌. last night ???????????? here……………..at BAM. Farewell Brooklyn! ……#madamextheatre . @bam_brooklyn

A post shared by Madonna (@madonna) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------