Home INFO Милијарди долари на едно место: Елитата на чело со Опра пристигна во...

Милијарди долари на едно место: Елитата на чело со Опра пристигна во Дубровник

реклама:Велигден со Стаф

Познатата водителка Опра Винфри, во друштво на најдобрата пријателка, новинарката Гејл Кинг, модната дизајнерка Дајен фон Фрустенберг и почесниот претседател на модната куќа „Валентино“, Џанкарло Џиамети, со луксузна јахта допловија во Дубровник.

Џиамети беше тој што постави фотографии на Инстаграм од ова елитно друштво кое престојува со јахтата во Дубровник.

An evening in Dubrovnik with a great woman I am proud to call a friend @oprah

A post shared by Privategg (@giancarlogiammetti) on

Опра, според Форбс, во моментов е „тешка’ четири милијарди долари, а Дајан 1,2 милијарди. Гејл Кинг, новинар и уредник, има скромни 25. милиони долари.

Податоците за богатството на Џанкарло Џиамметти не се познати, но бидејќи неговиот долгогодишен партнер Валентино Гаравани тежи 1,5 милијарди долари, се претпоставува дека Џиамети не заостанува многу зад него.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------