Home ♡ за деца МИНИ ВЕСТИ: Еве кои се правата на децата

МИНИ ВЕСТИ: Еве кои се правата на децата

реклама:G Natural

Секој ден со почеток во 15ч, веднаш по вестите во 14 и 30, на фреквенцијата на ТВ Алфа се емитуваат „МИНИ ВЕСТИ“, презентирани од најмладите новинари и презентери во Македонија.

По повод светскиот ден на детето, тимот на МИНИ ВЕСТИ ги потсети децата на нивните права а ни открива и како се изработуваат играчките, поточно гумените диносауруси!

Уживајте во содржините!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------