Home INFO Ова не е трактор, ова е супер трактор (видео)

Ова не е трактор, ова е супер трактор (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Пред околу една година, познатата компанија JCB состави трактор со кој тргна во поход за рушење на рекорд во брзина. Овој супер трактор се движеше со околу 166 km/h и се запиша како најбрз трактор во светот.

Сега повторно е во акција за подобрување на резултатот, а најголемата регистрирана брзина е дури 247,47 km/h!

Оваа брзина е доволна за влез во книгата на рекорди и веројатно да остане таму со години, освен ако не се одлучи за повторно соборување на сопствениот рекорд!

Сепак, овој трактор не може многу да направи освен да вози брзо!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------