Home INFO МИНИ ВЕСТИ: Зошто облаците некогаш се бели а некогаш сиви?

МИНИ ВЕСТИ: Зошто облаците некогаш се бели а некогаш сиви?

реклама:G Natural

Секој ден со почеток во 15ч, веднаш по вестите во 14 и 30, на фреквенцијата на ТВ Алфа се емитуваат „МИНИ ВЕСТИ“, презентирани од најмладите новинари и презентери во Македонија.

Тимот на МИНИ ВЕСТИ ни открива зошто облаците понекогаш се бели а понекогаш сиви. А чевларот им објасни на малите новинари во што се состои неговата работа!

Уживајте во содржините!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------