Home INFO Минус 5 килограми за 5 дена: Диета со суви сливи

Минус 5 килограми за 5 дена: Диета со суви сливи

реклама:Велигден со Стаф

Диетата со суви сливи спаѓа во „брза“ диета која се практикува најмногу 5 дена, и тоа по потреба.
Ако наскоро ве очекува некој важен настан на кој треба да изгледате беспрекорно, ова е вашето решение.
Со оваа диета за пет дена можете успешно да изгубите од 2-5 килограми. Оброците се конзумираат на секој три часа.
Доколку се придржувате кон оваа диета и сте доволно физички активни, резултатите ќе ги воочите за само неколку дена.
Вашето дневно мени треба да изгледа вака:
Појадок – 6 суви сливи
Ужина – 1 јаболка
Ручек – 1 варено јајце и 1 виршла
Ужина – Исто како и ручекот
Вечера – Чаша јогурт со мала масленост

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------