Home INFO Мишо Ковач повторно хоспитализиран, докторите се сомневаат на ова

Мишо Ковач повторно хоспитализиран, докторите се сомневаат на ова

реклама:Велигден со Стаф

Мишо Ковач е повторно хоспитализиран, пренесуваат хрватските медиуми.

Пред два дена, пејачот имал покачена телесна температура а од вчера со итна помош е сместен на оддел за пулмологја.

Лекарите наводно се сомневаат дека е почеток на пневмонија.

Мишо на крајот на октомври заврши во болница, но по неколку дена лекарите решија да го пуштат на домашно лекување и дополнителни прегледи кои што биле неопходни за да се уверат во неговата здравствена состојба.

Пејачот овој јули наполни 80 години.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------