Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Најпознатиот порно актер обвинет за силување?!

Најпознатиот порно актер обвинет за силување?!

SHARE

Актерот во филмовите за возрасни Рон Џереми (67) може да биде обвинет за силување на три девојки пишуваат светските медиуми.

Обвинението против актерот и режисер на порно филмови го подигна државното обвинителство во Лос Анџелес.

Како што се вели во соопштението, Џереми е обвинет за три случаи на насилно силување и присилно пенетрирање со стран предмет и за еден случај на присилен орален секс и сексуално насилство, пренесува Си-Ен-Ен.

Џереми глумеше во повеќе од 2.500 филмови за возрасни во 40-годишната кариера. Неговиот менаџер, Данте Рушиолели изјави дека Џереми нема повеќе да биде негов клиент.

Дел од западните медиумите јавуваат дека инцидентите се случиле во 2017 и 2019 година. Обвинителството вели дека тој е обвинет за два различни напади на 33-годишна и 46-годишна жена, но и за силување на 30-годишна жена во јули 2019 година. Сите инциденти се случиле во еден бар во западен Холивуд.

Ѕвездата на порно филмовите е обвинет и за силување 25-годишна девојка во куќа во 2014 година. Тој за првпат на суд се појави вчера, а имињата на жртвите сѐ уште не се објавени.

Ако биде осуден, Џереми би можел да добие казна затвор од 90 затвор.

РЕКЛАМИ:
Loading...