Home INFO „Ова е ужасно и невозможно, никој не треба да изгледа вака“, фановите...

„Ова е ужасно и невозможно, никој не треба да изгледа вака“, фановите гневни на Ким Кардашијан

реклама:G Natural

Најпознатата старлета и ријалити ѕвезда Ким Кардашијан повторно ги шокираше своите фанови со нејзината последна објава на социјалните мрежи.

Имено Ким како што напишала во објавеното видео на Инстаграм ја постирала оваа снимка која што ја нашла во својот мобилен телефон во која Mr. Pearla, најпознатиот дизајнер на корсети објаснува како правилно се носи корсет.

Видеото е погледнато десет илјади пати, а наскоро се појавија стотици критики кои не беа воодушевени од изгледот на познатата старлета.

„Девојки, не гледајте на ова како на нешто нормално“, „Ким, престани со невозможните стандарди за убавина“, „Ова е ужасно и невозможно, никој не треба да изгледа вака“, се само некои од коментарите што се појавија под нејзиниот пост.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------