Home INFO Наместо раголени фотографии, исповед за болеста: Сораја ги шокираше фановите

Наместо раголени фотографии, исповед за болеста: Сораја ги шокираше фановите

реклама:G Natural

Старлетата Сораја Вучелиќ направи хаос на Инстаграм, кога одлучи да проговори за својата здравствена состојба.

Разголените фотографии, старлетата во својата последна објава ги замени со исповед:

“Мразам што сум биполарна”

Старлетата напиша дека научила колку толку да се носи со ова и да функционира нормално.

Подоцна таа го избриша својот пост и коментарите од фановите.

Биполнарното пореметување или маничната депресија, како што се нарекува, предизвикува екстремни промени во расположението. Луѓето што страдаат од ова, може да се еуфорични неколку седмици, потоа да паднат во длабока депресија.

View this post on Instagram

????

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------