Home INFO Не им било лесно! Нема да верувате какви ограничувања имале Меган и...

Не им било лесно! Нема да верувате какви ограничувања имале Меган и Хари

реклама:G Natural

Британското кралско семејство има многу правила кои членовите мораат да ги почитуваат.

Иако од денешен аспект дел од овие правила се застарени и нелогични, сепак членовите на кралското семејство мораат да ги почитуваат.

Но за Меган Маркл и принцот Хари овие правила повеќе нема да важат, бидејки двајцата се откажаа од кралските права и обврски.

Меѓу другите, еве кои правила повеќе не се задолжителни за брачниот пар.

1. Не мораат да се држат до конкретниот дрес код

Од членовите на кралското семејство се очекува да се облекуваат скромно и никако да се премногу лежерно олечени. Принцот Хари сега без проблем ќе може да се шета по тренерки, на пример.

2. Немаат обврска да патуваат со спакувана “Црна комбинација”

Членовите на кралското семејство секогаш кога одат на пат со себе мораат да понесат и комбинација од црна облека, во случај на некоја изненадна смрт каде би морале да присуствуваат на погребната церемонија.

3. Дозволено им е да потпишуваат автограми

Ниту еден член на кралското семејство не смее да дава автограми или да прави селфи со обожавателите.

4.Сега ќе можат да се прегрнат со своите фанови

На членовите на кралското семејство не им е дозволено да се прегрнуваат со своите фанови

5. Финансиски независни

Најголема промена во животот на принцот Хари е што конечно е финансиски независен. Меган и Хари сега самостојно да заработуваат, бидејки нема да добиваат државни пари.

6. Немаат титули

Парот ќе ја исфрли титулата Ваше кралско височество, па од сега ќе бидат само Хари и Меган

7. Можат да го задржат подароците

Иако кралското семејство мора да го прифати секој подарок, макар и да е безвреден, сепак кралицата одлучувала како се распределуваат подароците. Секако ова правило повеќе не важи а Меган И Хари

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------