Home INFO Не очекуваат дождливи денови и обилен пороен дожд!

Не очекуваат дождливи денови и обилен пороен дожд!

фото: pixabay.com
реклама:G Natural

Според УХМР, под влијание на циклонска активност од денес следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено денес и утре, кога се очекува обилен пороен дожд (над 30 л/м2), силен ветер, електрични празнења и изолирана појава на град.

УВ индексот ќе биде со коефициент 6.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------