Home INFO Некогаш на леб и маст денеска со милиони евра, фолк пејачката Дара...

Некогаш на леб и маст денеска со милиони евра, фолк пејачката Дара Бубамара си ја овори душата

реклама:G Natural

Во едно од нејзините последни интервјуа фолк пејачката Дара Бубамара си ја отворила душата и се присетила на нејзиното детство и почетоци каде што немала буквално пари ни за ужина.

Таа горда на себеси изјавила дека до сега имала заработено милион евра од кои дел и биле во банка, недвижнини и автомобили, но дека секогаш не била богата.

Во своето детство и младоста нејзините родители татко и Зоран и мајката Милица, немале многу да и дадат за фустани и обувки, а и неретко морала да се врати дома и да јаде леб и маст.

Денешните деца имаат се на тацна и добиваат веднаш се што ќе побараат, рекла Дара во својата изјава.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------