Home INFO Македонската фолк естрада во паника, еден колега има корона вирус

Македонската фолк естрада во паника, еден колега има корона вирус

реклама:G Natural

Откако пред 3 месеци се врати од турнеја во Австралија и беше во карантин, фолк пејачот Спасен Сиљановски од Кичево објави дека сега е повторно во карантин бидејки бил позитивен на корона вирусот.

Тој оваа информација ја соопштил на јавноста на својот Фејсбук профил по што голем дел од естрадата е во паника заради средбите со него во разни емисии и гостувања.

Сепак тој им кажал на колегите дека нема место за паника бидејки вирусот го добил по сите средби со нив и дека никој од нив не е во опасност заради него.

Дали естрадата ќе го надмине вирусот со негативни резултати ќе покажат тестовите следниве денови…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------