Home INFO Некогаш Саманта а сега Самјуел! Ќерката на Синтија Никсон го промени полот...

Некогаш Саманта а сега Самјуел! Ќерката на Синтија Никсон го промени полот (фото)

реклама:G Natural

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон ја откри неверојатната животна прикзана на нејзиниот 21-годишен син.

Синот на Синтија се родил како девојче и се викал Саманта.
Подоцна се преименувал во Самјуел Џозеф Мозес.

Синтија е голем борец против дискриминацијата на трансродните личности и е огромна поддршка за својот син.

Таа го добила Самјуел во брак со поранешниот сопруг Дени Мозес, со кого го има и 15-годишниот син Чарлс.

Тие се разведоа во 2003 година за во 2012 Синтија да се венча со активистката Кристина Марињони.

Со Кристина, Синтија го доби синот Макс, кој е зачнат од донатор на сперма.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------