Home INFO Неодоливо згодна: Ова е ќерката на Жан Клод Ван Дам (фото+видео)

Неодоливо згодна: Ова е ќерката на Жан Клод Ван Дам (фото+видео)

реклама:G Natural

Бјанка има 26 години е ќерка на познатиот актер и бодибилдерката Гледис Португес.
Од познатите родители ги има наследено убавината и мускулите.

Од мала се занимава со спортови и глума.
Сонувала за настап на Олимпијада, но една повреда ја спречила да го оствари тој сон па повеќе се посветила на актерството.

Со Жан-Клод Ван Дам глумеше во неколку негови филмови, но секогаш се држела далеку од медиумското внимание.

„Не сакам да биде сенка на сопствениот татко. Тоа е она што често се децата на познати родители, но јас сакам да се борам сама. Не сакам да одам по полесниот пат, одам на аудиции и не се претставувам со презимето на татко ми. Понекогаш луѓето ми приоѓаат и ми велат како се диват на мојот татко. Тоа е убаво, но каква врска има тоа со мене?“ – вели Бјанка.

Преку актерството, таа го промовира и спортскиот начин на живот.

„Сакам да им покажам на девојчињата дека истовремено можете да бидете силни, мускулести и женствени. Дека можете како дама да седите во вечерна тоалета во ресторан, а потоа да застанете во ринг и навистина да истепате некој, а и во тоа да останете женствени. Мојот татко на мојата генерација претстави боречки вештини, а јас сакам да продолжам по неговите стапки“

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------