Home INFO Непребол: Дванаесет години од последниот концерт наТоше

Непребол: Дванаесет години од последниот концерт наТоше

реклама:G Natural

На 5 октомври, пред точно дванаесет години Тоше Проески го одржа својот последен концерт.

Концертот беше хуманитарен а собраните средства беа наменети за обновување на училиштата во Македонија.

Тој загина само неколку дена по неговиот последен концерт, на 16 октомври 2007 година.

Во продолжение погледнете го концертот:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------