Home INFO Во оваа куќа се случи морничаво убиство а сега се продава

Во оваа куќа се случи морничаво убиство а сега се продава

реклама:G Natural

Се продава имотот од 8000 метри квадратни во кој славниот пејач живееше со својата сопруга.

Фронтменот на групата Нирвана, Курт Кобејн и неговата сопруга Кортни Лав ја купиле куќата во Сиетел во 1994 година.

Двојката на овој имот живеела многу кратко заедно.

По неуспешните обиди на Кобејн да се ослободи од хероинската зависност и откако социјалната служба двапати им ја одзела нивната ќерка Франсис Бин, тој се самоубил на 5 април 1994 година и тоа на таванот на куќата.

Неговото тело по три дена го пронашол електричар кој дошол да го инсталира безбедносниот систем.

Сопругата на фронтменот на Нирвана по трагедијата останала да живее во куќата, а во 1997 ја продала за 2.9 милиони долари.

Истиот имот сега се продава за 7.5 милиони долари.

View this post on Instagram

his house ???? #kurtkobainhouse #kurtKobain #kurdtkobain

A post shared by Annushka (@anna_dexter_) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------