Home INFO Ни крива ни должна: Јелена Карлеуша распали по ќерката на Цеца!

Ни крива ни должна: Јелена Карлеуша распали по ќерката на Цеца!

реклама:Велигден со Стаф

Со години, двете познати српски пејачки водат судски спорови.

Јелена Карлеуша и Цеца Ражњатовиќ се долгогодишни ривалки, а Јелена честопати и јавно упатува навреди кон пејачката и нејзиното семејство.

Иако до сега секогаш се држела на страна од овој спор, Анастасија Ражњатовиќ неодамна даде свое мислење за спорот помеѓу мајка и и Карлеуша, изјавувајки дека Цеца го направила најдоброто со тоа што не се симнала на нивото на Карлеуша.

По оваа изјава, Јелена побрза да упати сочни навреди кон младата Анастасија, нарекувајки ја дете на криминалец со гени на ромкска гатачка и криминалец.

“Премсешна девојко, ти како ќерка на убиец, крадец и воен злосторник, дали си ти при себе? Кога ќе помислиш на мене, стани и стој мирно! Оди сега и пеј си со твојата харизма на мртов хрчак и гени од џепарош и ромска врачара” – се огласи Карлеуша на својот Инстаграм профил.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------