Home INFO Одбива да јаде и да спие: Сопругата на Шабан Шаулиќ е во...

Одбива да јаде и да спие: Сопругата на Шабан Шаулиќ е во многу лоша состојба

реклама:G Natural

Сопругата на трагично починатиот фолк пејач Шабан Шаулиќ не може да се помири со неговата смрт.

Гордана Шаулиќ е сеуште во шок, а нејзината состојба не се подобрува. Извори блиски до семејството Шаулиќ за српските медиуми откриваат дека таа со денови одбива да јаде и воопшто не спие.

– Гоца е во многу лоша состојба. Воопшто не излегува од дома, единствено ја посетуваат децата и неколку блиски пријатели. Често и доаѓаат кумовите Зорица Брунслиќ и Мирољуб Кемиш, а со нив може да седи и да разговара цела ноќ. Сите и предлагаа да отпатува некаде, но таа одбива. Како да чека Шабан да се појави во секој момент – изјавил извор близок на семејството за српски Курир.

Гордана и Шабан биле во брак 43 години, а заедно имаат три деца.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------