Home INFO Ослободете се од болката во грло за само еден ден

Ослободете се од болката во грло за само еден ден

реклама:G Natural

Настинките се се почести во овој период од годината.

Затоа ви предлагаме да си направите еден корисен коктел, секогаш штом почувствувате болка или дразнење во грлото.

Многу ќе ви помогне а и ќе успеете да го излечите грлото за само 1 ден.

Обидете се, нема ништо да изгубите.

Неопходни производи за неколку чаши:

Сок од еден лимон

200мл сок од црвено грозје

200мл сода бикарбона

2 лажици мед

¼ лажичка лут црвен пипер

Начин на подготовка:

Сите производи се матат во блендер околу 30 секунди.

Пијалокот можете да го чувате во фрижидер 2 недели.

Пијте по неколку голтки на секој час, за да ги ублажите болките во грлото.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------