Home INFO Откако Путин се заинтересира за крипто-валутите, цената на Биткоинот повторно почна да...

Откако Путин се заинтересира за крипто-валутите, цената на Биткоинот повторно почна да расте

реклама:G Natural

Уште еднаш бевме сведоци дека пазарот на криптовалути е нестабилен и релативно лесно се нарушува.

Цената на биткоинот падна повеќе од 10.000 долари само за време на викендот, но по веста за интересот на Путин за криптовалути, таа скокна од 33.184 долари на 38.000 долари (моменталната цена можете да ја проследите тука: https://coinepo.com/)

Моќе слободно да се каже дека вкупниот пазар, благо закрепна, иако растот на цените забави во четвртокот.

Сепак, Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) и Ripple (XRP) сè уште тешко се опоравуваат од падот, а мислењата на аналитичарите за судбината на криптовалутите и понатаму остануваат поделени.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------