Home INFO Откриени детали за погребната церемонија на Арета Френклин!

Откриени детали за погребната церемонија на Арета Френклин!

реклама:G Natural

Легендата на соул музиката Арета Френклин ќе биде погребана во својот роден град Детроит на 31 август, соопшти претставничката за медиуми на покојната пејачка, Гвендолин Квин.

Таа додаде дека на погребот ќе присуствуваат само членови на семејството и пријатели на „кралицата на соулот“.

Френклин ќе биде погребана покрај нејзиниот татко, сестри и брат.

Славната пејачка почина во четвртокот во својот дом во Детроит од рак на панкреас.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------