Home INFO Ова е доказ дека свадбата на Богдана и Вељко ќе биде строго...

Ова е доказ дека свадбата на Богдана и Вељко ќе биде строго контролирана

реклама:Велигден со Стаф

Светлана Цеца Ражњатовиќ е при крај со подготовките за свадбената прослава на нејзиниот син Вељко и неговата избраничка Богдана.

Минатата недела биле испратени и поканите за свадбата на деценијата.

Ражњатовиќ и Родиќ ќе имаат околу петстотини гости, а на поканите, домаќините навеле дека мажите треба да се облечени во одело а додека дамите е пожелно на свадбата да се појават во долги и свечени фустани.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------