Home INFO Се е подготвено за слава кај Лепа Брена! Еве кој ги правеше...

Се е подготвено за слава кај Лепа Брена! Еве кој ги правеше сармите (фото)

реклама:G Natural

Семејството на познатата пејачка Лепа Брена секоја година на 21 Ноември го прославува Аранѓеловден.

Како и секоја година, Брена и нејзиното семејство на слава ќе соберат многу пријатели, а подготовките се веќе при крај.

Се чини дека оваа година се сите ангажирани, па нејзиниот син Виктор на социјалните медиуми сподели дел од одличната атмосфера во нивниот дом.

Како и секоја година, напишал Виктор на фотографијата на која тој заедно со неговиот брат и помошничките учествуваат во виткањето на традиционалните сарми.

View this post on Instagram

Kao i svake godine! ???????? #slava

A post shared by Viktor Ernest Zivojinovic (@viktorernest) on

Како течеа подготовките за славата, погледнете ОВДЕ

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------