Home INFO Ова е тажната судбина на вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ

Ова е тажната судбина на вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ

реклама:Лето во Банско

Од кога на погребот на својот татко Шабан Шаулиќ јавноста прв пат дозна за вонбрачниот син на Шаулиќ, кој што се вика Роберт, секојдневно се објавуаат нови инфорамции за него во медиумите..

Она што го открил тапанарот на пејачот Саша Иметовиќ, синот на Шабан живеел со својата баба во Зрењанин и редовно секој месец од татко му добивал на неговата сметка 500 евра.

Сепак судбината на Роберт е навистина тажна бидејки тој нема финансиски средства за да живее пристоен живот а и за да може да ги купи потребните лекови за себе кои во меѓувреме му се потребни за неговата тешка болест.

Тој заработувал издржувајки стари лица а дополнително му помагаат и неговите соседи кои што редовно собираат донации за да му помогран.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------