Home INFO Ова е најследената жена на Инстаграм која што многу брзо му се...

Ова е најследената жена на Инстаграм која што многу брзо му се доближува на Роналдо на тронот

реклама:G Natural

Пејачката Аријана Гранде во моментов е втора на листата со најмногу следбеници на Инстаграм и има вкупно 146 410 524 луѓе.

Од неодамна таа ја симна Селена Гомез од оваа позиција која што има 146 312 817 следбеници и лани во октомври беше на врвот додека не ја стигна Роналдо.

Аријана Гранде за само неколку месеци собра 13 милиони плус и сега е нај следена жена на оваа социјална мрежа.

View this post on Instagram

????

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------