Home INFO Ова е тетоважата на Дарко Лазиќ која ќе го потсетува на кобниот...

Ова е тетоважата на Дарко Лазиќ која ќе го потсетува на кобниот ден /ФОТО/

реклама:G Natural

Популарниот фолк пејач, Дарко Лазиќ кој што минатата година на 23 октомври доживеа тешка сообраќајна несреќа, сеуште е на рехабилитација.

Она што е последно актуелно за пејачот можевме да го забележиме на неговиот инстаграм профил.

Тој на својата рака покрај останатите тетоважи го истетовирал датумот од сообраќајната несреќа, и додал „Never give up“, во превод „Никогаш не се откажувај“.

Новата тетоважа со сигурност ќе го потсетува пејачот на неговиот “втор роденден” и да биде поодговорена личност.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------