Home INFO Ова видео од Бејрут го потресе светот!

Ова видео од Бејрут го потресе светот!

реклама:G Natural

Светот сеуште е во шок од страотната експлозија во Бејрут која однесе над 130 човечки животи и илјадници повредени.

Многу видеа од она што се случувало за време и по експолизјата ги преплавија социјалните мрежи, но ова дефининитивно е едно од најемотивните и најсподелуваните.

Имено, невеста во Бејрут позира на својата венчавка пред хотел во кој треба да се одржи свадбата, токму во моментот кога се случува страшната експлозија.

Исра Себлани (29) стои пред хотелот „Ле Греј“ со својот сопруг и позира во венчалниот фустан пред фотограф, кога се случува експлозијата, а наоколу пукаат стакла.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------