Home INFO Не е Аркан: Кој е човекот кој е заслужен за кариерата на...

Не е Аркан: Кој е човекот кој е заслужен за кариерата на Цеца? (видео)

Foto: Youtube/printscreen
реклама:G Natural

Кога имала само 14 години, во 1987 досина, сосема случајно на одмор во Црна Гора, Цеца ја забележал композиторот и аранжер Мирко Кодиќ, кој е заслужен за стартот на нејзината кариера“.

„Цеца летуваше со родителите во Улцињ, а убавото девојче го забележав во ресторан. Секако таму не настапуваше за пари, туку отпеа неколку песни по нејзина желба. Добро пееше, имаше секси рапав вокал, со многу јужначки ритам. Во неа имаше нешто што знаев дека ќе ја направи ѕвезда. Разговарав со родителите и ја повикав во Белград. Се друго е историја“, вели Кодиќ.

Дека Цеца и композиторот останале добри пријатели потврдува и снимката од нејзината свадба на која присуствувал и тој.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------