Home INFO ОВДЕ ТРЕБАШЕ ДА СЕ ОДРЖИ ГОДИНЕШНАТА ЕВРОВИЗИЈА! Сега тука ќе се лечат...

ОВДЕ ТРЕБАШЕ ДА СЕ ОДРЖИ ГОДИНЕШНАТА ЕВРОВИЗИЈА! Сега тука ќе се лечат болните од корона

реклама:G Natural

Концертната сала Ахој во Ротердам, во која во мај требаше да се одржи Евровизија ќе биде претворена во болница за болните од корона вирусот во Холандија.

Раководството на салата соопшти дека е предвидено да се постават 680 болнички кревети.

Како што е веќе познато откажано е и годишното издание на Евровизија или барем онакво како штo го знаеме до сега.

Сепак организаторите информираат дека шоу ќе има но на интернет со учесниците од своите домови и многу емисии поврзани со овој музички настан.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------