Home INFO Пепа Димитрова го промовираше спотот за “Студени очи”

Пепа Димитрова го промовираше спотот за “Студени очи”

реклама:Велигден со Стаф

Пепа Димитрова го претстави видео записот за својата најнова песна “Студени очи”. Комплетен автор на спотот е Александар Пауновски. Фотографијата ја потпишува 2 С Студио. Снимeн е на повеќе интересни локации низ Македонија, а за истиот е користен и олдтајмер, Бјуик од 1952 година кој е дел од приватната колекција на колекционер од Битола.

Песната “Студени очи”, Пепа Димитрова ја изведе на годинешниот Макфест. Текстот за неа го напиша Игор Џамбазов, додека музиката и аранжманот се на Слободан Стојанов.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------